Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Portugalsko

- 
- 
Nebyly nalezeny žádné zájezdy
Více o destinaci

Portugalsko, oficiálně Portugalská republika je evropský stát nacházející se na samém jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejského poloostrova. K území Portugalska náleží nejen jeho kontinentální území, ale taky Madeira složená ze dvou ostrovů Madeira a Porto Santo a souostroví Azory, které se skládá z devíti ostrovů: Corvo, Faial, Graciosa, Pico, Santa Maria, Sao Jorge, Sao Miguel, Flores a Terceira. Ostrovy jsou sopečného původu a jsou součástí Středoatlantského hřbetu – včetně podmořské části jsou vysoké 4000 metr a jejich pobřeží je strmé. Jediným sousedem Portugalska je Španělsko. Hlavním městem Portugalska je Lisabon, který patří k nejstarším městům Evropy, leží v ústí řeky Tejo. Druhé největší město je Porto, město proslulé stejnojmenným vínem, důležitý přístav ležící v ústí řeky Douro. Studentským životem pulzuje starobylé univerzitní město Coimbra. Město Sintra, které je i s přilehlou oblastí pod ochranou organizace UNESCO, patří díky svému umístění na vrcholu kopce k nejúchvatnějším vyhlídkám v zemi.


Portugalské pobřeží Atlantiku je bohaté na pláže. Nevýhodou oceánu je, že bývá studenější a až do vrcholného léta nemá moc smysl se v něm rekreačně koupat. To platí hlavně pro dlouhé západní pobřeží. Na kratším jižním pobřeží v Algarve je to o něco lepší, takže naprostá většina rekreačních turistů míří sem. Hornatý portugalský sever patří k nejtradičnějším a nejreligióznějším oblastem v zemi a člověk zde pocítí skutečnou, ryzí atmosféru Portugalska. Region Minho s hlavním městem Braga snad ještě více tíhne k tradicím, které tvoří běžnou součást každodenního života místních obyvatel. Ne nadarmo je nazýván „kolébkou národa“. Díky četným dešťům je Minho nejzelenější a nejúrodnější oblastí v Portugalsku. Pěstuje se tu především ovoce a také mladé, jemně perlivé víno, tzv. vinho verde. Střed Portugalska tvoří horský masív Serra da Estrela a dále úrodná nížina, která se táhne až do regionů Estremadura a Ribatejo. Zde se pěstuje kvalitní víno a chovají se koně a býci. Jižní Portugalsko, především region Alentejo představuje typický portugalský venkov, zaostalý kraj s nejmenší hustotou zalidnění v Portugalsku. Po cestě do kulturního centra, města Évora a dále na jih se táhnou nekonečné zvlněné pláně, žlutá pole a korkové a pomerančovníkové háje. Zemědělsky nevyužitou půdu tvoří jedna velká vyprahlá step s keřovitým porostem. Jestli je však oblast na něco bohatá, pak na prehistorické památky. Zejména v okolí Évory se vyskytuje množství tajemně vyhlížejících menhirů a kamenných kruhů. Na jižním portugalském pobřeží, Araby nazvaném Algarve (= západ) a také „Afrikou v Evropě“ slunce svítí nepřetržitě po celý rok, bílé písčité pláže s tyrkysovou vodou Atlantiku jsou lemovány vápencovými útesy, jeskyněmi a romantickými zákoutími. Portugalsko je významným exportérem korku, portského vína, pryskyřice, textilu a sardinek.